śmieszny quiz osobowy


dzievczynka

Temat: Potterowskie Przyjęcie: Gry Słowne
5. Gry Słowne

Aby się nie nudzić na przyjęciu zagraj w:

+ Krzyżówkowy Harry
Ta zabawa wymaga większego przygotowania. Musisz ułożyć kilka krzyżówek dotyczących wiadomości z książek o Harrym. Uczestnicy mają określony czas na ich rozwiązanie.
Wariant tej zabawy: uczestnicy sami tworzą krzyżówki i później się nimi wymieniają.

+ Kto to powiedział?
Bardzo prosta zabawa. Przygotowujesz cytaty z książek i zadaniem uczestników jest powiedzieć kto wypowiedział te słowa. Aby bardziej skomplikować zadanie możesz poprosić o tytuł książki z jakiej pochodzi cytat a nawet o tytuł rozdziału.

+ Lustro Ein Eingarp
Do tej zabawy potrzebne będzie Ci lustro (ozdobione napisami), długopisy i kartki. Zadaniem uczestników jest stanąć przed lustrem i pomyśleć o swoich pragnieniach a później je opisać. Mogą to być śmieszne marzenia. Najciekawszy opis wygrywa.

+ Pojedynek Czarodziei
Przygotuj pytania quizowe związane z książkami lub filmami o Harrym. Osoba, która podniesie najszybciej rękę ma prawo do odpowiedzi. Jeśli się pomyli opuszcza kolejkę i następne osoby mają szansę.
Wariant tej zabawy może być taki, że ułożysz pytania do każdej książki i uczestnicy mogą decydować z jakiej kategorii będą odpowiadać.

+ Quiz drużynowy
Dzielisz uczestników na dwie drużyny. Jedna osoba z drużyny ma za pomocą kilku słów opisać osobę, rzecz, zwierzę itp. Na karcie napisz jakich słów nie można użyć np. słowo „Harry Potter”, nie można użyć: blizna, sierota, główny bohater. Drużyny na odgadnięcie mają tylko 1 minutę!

+ Stwórz zaklęcie
Do tej zabawy potrzebne będą Ci słowniki polsko – łacińskie. Zadaniem uczestników jest stworzyć własne zaklęcia z połączenia łacińskich słów i napisać jakie ma to zaklęcie zastosowanie.
Wariant: Jeśli nie masz takiego słownika, możesz tworzyć polskie zaklęcia.

+ Szalone Usta
Przygotuj wycinek tekstu z dowolnej książki o Harrym. Usuń z niego niektóre czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki itp. Zadaniem grupy (3-4 osobowej) jest wstawienie swoich własnych słów w te miejsca. Później na głos odczytujecie historyjki.

+ Świat chaosu
Przygotuj listę słów z książek. Rozdaj uczestnikom kartki i długopisy. Odczytujesz słowo na głos a zadaniem uczestników jest znaleźć jak najwięcej słów powstałych ze zmiany liter np. Kocioł – kot, co, ci, koło itp.

+ Va banque z Harrym
Jeśli pamiętacie program Va banque, który emitowany był w TVP2 i prowadzony przez K. Kaczora, nie będziecie mieli problemu ze zrozumieniem zasad tej zabawy.
Przygotujcie odpowiedzi pytań a zadaniem uczestników jest ułożenie do nich pytania. Np. Jęcząca Marta (“Kto został zabity przez Bazyliszka?”). Za dobrą odpowiedź uczestnik dostaje punkty, za złą je traci. Do finału przechodzą 2 osoby.

+ Wirujące słowa
Przygotuj na kartce słowa związane z HP i przemieszaj w nich litery. Dodaj do nich podpowiedzi np. Nazwisko Czarnego Pana – DEDILR. Osoba, która uzyska najwięcej punktów staje się „Mistrzem Zamętu”.

+ Zawijaniec
Przygotuj dużą kartkę papieru. Napisz na samej górze początek historii i przeczytaj na głos. Zegnij swoje zdanie i podaj dalej. Następna osoba dopisuje swoją część i zagina kartkę (już nie czyta na głos ani nie pokazuje). Kartka wędruje od osoby do osoby zanim kartka się nie skończy. Na koniec wspólnie odczytujecie historyjkę.

+Znajdź Czar
Przygotuj kartki, na których po jednej stronie będą rozsypane nazwy zaklęć a po drugiej ich funkcje. Zadaniem uczestników jest dopasować nazwę do opisu i pamiętajcie: „Stała czujność!” bo jeśli będziesz za długo się zastanawiał zostaniesz złapany przez Voldemorta (jedna osoba będzie pełniła taką funkcję)


Źródło: www.Auror.pl


Źródło: prorok.fora.pl/a/a,116.html